Острови Зеленого мису

Республіка Кабо-Верде (або Острова Зеленого мису) – це острівна держава. У перекладі з португальської назва країни означає «зелений мис». Раніше українською країна так і називалася – Острови Зеленого Мису, неофіційно ця назву використовують і зараз.

Республіка Кабо-Верде отримала незалежність від Португалії лише 43 роки тому, в 1975 році. Острови Зеленого Мису – це сукупність 10 великих і 8 дрібних островів в північній частині Атлантичного океану, на захід від Сенегалу. Загальна площа держави становить лише 4 тисячі квадратних метрів.

Більшість території країни – це височини, до 16% країни займають сухі нагір’я; береги скелясті, природних гаваней мало (що пов’язано з вулканічним походженням островів). Найбільш розвиненою в республіці є сфера туризму. Приголомшливі пейзажі океану і найрізноманітніший підводний світ приваблюють величезну кількість аквалангістів і любителів серфінгу.

Найцікавішими з погляду придбання нерухомості на сьогоднішній день є 4 острови: Сал, Сантьягу, Боа-Вішта і острів Сан-Вісенте. На всіх цих островах є аеропорти, що дозволяють швидко добиратися до них.

Клімат архіпелагу тропічний, майже цілий рік сухий і спекотний. Середньомісячні температури варіюються від +22°C (січень – лютий) до +26°С (вересень-жовтень), але в горах значно прохолодніше.

Опадів випадає лише 100-300 мм на рік, в основному в серпні-жовтні, коли дмуть південно-західні мусони. Більша частина опадів випадає в горах. Температура води біля узбережжя коливається від 21°С до 26°С. На островах цілий рік літо.

Переваги купівлі нерухомості в Кабо-Верде.

  • Сьогодні держава перебуває в дружніх відносинах з іншими країнами, і відсутність корисних копалин навряд чи призведе до зміни даної ситуації. В країні також досить низький рівень злочинності.
  • Головним видом бізнесу в республіці є туризм. Основними зарубіжними інвесторами є Австрія, Німеччина, Іспанія, Італія, Португалія і Франція. Згідно зі статистикою, число туристів, що приїжджають в країну, збільшується в середньому на 22% на рік.
  • Незважаючи на те, що ландшафти островів не найпривабливіші серед наявних в світі, багато туристів приїжджають сюди саме відпочити від цивілізації. Тут також знаходиться один з найбільших світових центрів віндсерфінгу. Острів Сал – популярне місце серед любителів серфінгу. На ньому шість серфінг-клубів, розрахованих на різний рівень підготовки.
  • Місцеві жителі і іноземці не розділені законодавством в правах власності. Тому придбати нерухомість не складно. А встановлені податки досить низькі: близько 3% становить податок на нерухомість. Нотаріальний збір від угоди купівлі-продажу складе приблизно ту ж суму, що не збільшує витрати на придбання нерухомості так значно, як у багатьох інших популярних європейських країнах.

У горах ростуть кілька видів акацій, кипариси, сосни і евкаліпти, в долинах – мигдаль, кокосові і фінікові пальми. Зустрічаються баобаби, драконове дерево і манго. Найзеленіший острів архіпелагу – Брава, іноді його називають островом квітів. Води островів багаті на рибу. Зустрічаються “папуги”, інші різнобарвні риби, цілі колонії строкатих рифових риб, зелені морські черепахи до одного метра в діаметрі, триметровий скат, риба-куля, зграї дельфінів.
У період міграції біля берегів архіпелагу з’являються стада китів, які підпускають до себе на досить близьку відстань, косяки океанічної риби – все це служить об’єктом спортивної риболовлі.

Кабо-Верде – це унікальна країна в тому плані, що тут збереглася первозданна природа, яку дивом не зачепила туристична інфраструктура, яка дуже стрімко тут розвивається. Головне, за чим сюди їдуть мандрівники, – дайвінг (Кабо-Верде входить до світової п’ятірки найцікавіших для занурень місць), віндсерфінг і спортивна риболовля. І, звичайно, гостей Островів Зеленого Мису не залишать байдужими місцеві карнавали і музичні фестивалі (до речі, саме ця країна подарувала світу неповторну Сезарію Евору).

Пам’ятки

Головні пам’ятки Кабо-Верде мають природне походження: у кожного острова архіпелагу свій шарм. Наприклад, Санту-Антал відомий своїм мальовничим гірським ланцюгом і кратерами Кова. Брава гордо носить звання Острову квітів, а Фогу приваблює мандрівників діючим вулканом.

Найбільшим островом в Кабо-Верде є Сантьягу. Тут розташована столиця країни, крім того, острів славиться мальовничими горами, скелями і каньйонами. З історичних пам’яток тут цікава португальська фортеця Св. Філіпа в місті Сідаде-Велья (Старе місто). Пам’ятник унікальний тим, що є першою європейською спорудою на архіпелазі. Стіни фортеці прикрашають корабельні гармати, підняті з дна океану. Старий центр міста занесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як «перший колоніальний форпост Європи в тропіках».

Любителям археологічних загадок варто відвідати мальовничий острівець Сан-Ніколау. Тут знаходиться знаменита скеля Rotcha Scribida, на якій видно древні письмена. Їх ще нікому не вдалося розшифрувати. Найбільш популярна версія, що їх залишили люди, які відвідали острів до португальців.