Система Express Entry

1. Професійна категорія. Система Express Entry.

Професійна категорія – це найбільш поширена категорія імміграції. З цієї категорії в Канаду емігрують фахівці, які мають відповідну освіту та досвід роботи.

У Канаді діє кілька програм робочої імміграції. Закон про імміграцію в Канаду заснований на списку затребуваних професій і спеціальностей. Залежно від попиту на канадському ринку праці, список затребуваних професій в Канаді періодично змінюється Міністерством Імміграції.

Згідно з новими вимогами список професій в Канаді прив’язаний не до диплому, а до роду діяльності, тобто до досвіду роботи кандидата. Проте диплом дуже важливий в імміграційному процесі. Тому згідно з новими вимогами введена обов’язкова евалюація (оцінка) дипломів в певних канадських установах до подачі документів на імміграцію та здача тесту IELTS або TEF. Після цього необхідно пройти електронну реєстрацію в Міністерстві Імміграції Канади.

У січні 2015 року Канада запустила одну з найбільш передових систем для імміграції під назвою Express Entry. Мета системи – більш ефективний і швидкий вибір висококваліфікованих іммігрантів. Express Entry побудована на комплексній системі оцінки Comprehensive Ranking System (CRS), яка дає оцінку кандидату на основі інформації в його профілі. Бали нараховуються за наступними категоріями:

 • Навички та досвід роботи.
 • Освіта (включаючи нові правила отримання освіти в Канаді).
 • Знання англійської та / або французької мов.
 • Мовні здібності і освіта дружини/чоловіка заявника або партнера в цивільному шлюбі.
 • Наявність пропозиції про роботу підкріплюється позитивною оцінкою впливу на ринок праці (LMIA).
 • Наявність урядової провінційної програми на постійне місце проживання.
 • Певні поєднання мовних навичок, освіти та досвіду роботи, які призводять до більш високої ймовірності працевлаштування заявника.

У 2020 році для того, щоб іммігрувати в Канаду та претендувати на конкретну посаду, необхідно:
1) Мати досвід роботи (мінімум 1 рік) за фахом, який передбачає вузівське навчання. Окрема програма введена для тих, у кого вже є досвід роботи в Канаді (отриманий, наприклад, під час навчання).

2) Мати якісну освіту відповідно до державних стандартів, прийнятих в королівстві. Бажано, щоб освіта була підтверджена відповідною організацією (WES, ICAS).

3) Достатньою мірою володіти англійською або французькою мовою. Залежно від професії і програми імміграції, рівень знання мови має бути на хорошому або високому рівні. Володіння однією з державних мов лише на мінімальному рівні не достатньо.

Так як відбір претендентів здійснюється за допомогою імміграційної системи Express Entry (Експрес-в’їзд), саме вона відбирає резюме заявників, які створили профіль на сайті уряду країни.

У 2020 році потрібні Канаді спеціальності, що відбираються системою «Експрес-в’їзд», поділяються на 3 групи:

1) Висококваліфіковані фахівці (Federal Skilled Worker Program)

2) Фахівці, які мають досвід роботи в Канаді (Canadian Experience Class)

3) Фахівці робочих спеціальностей (Federal Skilled Trades Program)

При підготовці до подачі заяви на імміграцію по системі Express Entry необхідно звернути увагу на наступні моменти:

 • На момент подачі заяви в систему Express Entry у Вас вже повинні бути на руках результати тесту зі знання англійської або французької мови. Термін дії сертифіката про проходження тесту – 2 роки, тому важливо заздалегідь подбати, щоб на момент подачі заяви про статус постійного проживання Ваші результати були дійсні.
 • У разі, якщо плануєте проходити за програмою «Federal Skilled Worker Program», Ви також повинні мати оцінку Вашої освіти, отриману в канадських оціночних організаціях.
 • Також, розумно подбати заздалегідь про підготовку документів для подачі заяви, так як після отримання запрошення Invitation to Apply Вам дається обмежений термін (60 днів) на подачу документів. Зокрема, потрібно дізнатися, скільки часу займає отримання довідок з поліції всіх країн, де ви проживали, і, можливо, знадобиться запросити їх заздалегідь. Також є сенс перевірити терміни дії Ваших закордонних паспортів і в разі потреби заздалегідь отримати нові.
 • До складу сім’ї, яка проходить разом з Вами імміграцію, входять також діти до 22 років. Вік дітей визначається на момент подачі документів після отримання «Invitation to Apply», а не на момент подачі заяви в систему «Express Entry».
 • Перед вильотом необхідно запастися певною сумою грошей на перший час проживання і на вирішення квартирного питання. Наявність коштів на банківському рахунку і їх походження перевіряється на стадії подачі документів.

Вибір кращих кандидатів здійснюється міграційною службою приблизно два рази на місяць.

Express Entry – це повністю електронна система, в якій беруть участь федеральний уряд, уряди провінцій та роботодавці Канади.

Кандидати, які мають право на імміграцію до Канади за федеральною програмою економічної імміграції, можуть увійти до пулу системи Express Entry. Пул – це список всіх кандидатів, які ВІДПРАВИЛИ свій профіль в цій системі і відповідають мінімальним вимогам однієї з федеральних програм. Термін дії профілю – 1 рік.

Отже, першим кроком, який слід зробити – це визначити свою придатність для однієї з програм.

Заповнивши безкоштовну форму оцінювання, ви зможете визначити, чи можете ви увійти до пулу системи «Експрес в’їзд» чи ні. Наша команда перегляне заповнену форму та швидко повідомить, чи підходите ви.

 • Якщо ви підходите, тоді ви можете перейти до наступного кроку.
 • Якщо ви зараз не підходите, ви можете вдосконалити основні фактори людського капіталу в таких сферах, як ваші навички, досвід роботи, володіння мовою та освітні знання.

Що потрібно зробити, щоб бути в пулі Express Entry

Потрібно оцінити чи відповідаєте ви вимогам однієї з федеральних програм. Всього їх є три:

 • Federal Skilled Worker (Програма для висококваліфікованих фахівців) – найпопулярніша програма, так як не потрібно мати досвід роботи в Канаді або запрошення на роботу в цій державі;
 • Federal Skilled Trades – для тих, у кого є запрошення на роботу від канадського роботодавця;
 • Canadian Experience Class – для тих, хто раніше працював у Канаді.

Якщо ви відповідаєте критеріям, то потрібно створити аккаунт на офіційному веб-сайті Канади, а потім профіль Express Entry та відправити його на розгляд.

Після цього інформацію з вашого профілю перевіряють співробітники імміграційної служби. Якщо у них не виникає ніяких питань, то ви стаєте одним із кандидатів у пулі системи Express Entry.

Неможливо одразу обрати якусь конкретну федеральну програму, в тому числі Federal Skilled Worker. Система Express Entry автоматично оцінює всю введену інформацію, і вас ранжують за тими програмами, під які ви підійшли. Це може бути одразу три програми, а може бути і жодної.

Вітаємо! Ви стали кандидатом. Що далі?

Коли ви стаєте одним із кандидатів на імміграцію, ваш профіль оцінюється системою CRS (Comprehensive Ranking System).

         Comprehensive Ranking System – це система, яка автоматично оцінює введену вами інформацію в Express Entry. Чим більше ця інформація відповідає вимогам імміграційної служби Канади, тим більший бал вам присуджується. А після, на основі цих балів, ранжує вас серед інших кандидатів.

         Оцінка за допомогою такого функціоналу відбувається після того, як ви заповнили початковий профіль, відправили його, і система Express Entry розрахувала, що ви маєте право брати участь.

         Всього CRS дозволяє отримати 1200 балів. Для початку варто виділити 2 основних типи балів:

 1. базові (до 600). Даються за вік, освіту, робочий стаж, знання мови, за деякі якості чоловіка чи дружини і т.д.;
 2. додаткові (до 600). Даються тим, хто має канадську освіту, отримав номінацію від однієї з територій або провінцій, має чинне запрошення на роботу. Також актуально для тих, у кого в цій державі брат або сестра.

Після оцінки ви отримаєте конкретний бал. Чим він вище, тим більше шансів отримати запрошення на імміграцію ITA (Invitation to Apply).

ITA – це лист, що автоматично генерується та видається кандидатам Express Entry в особистому кабінеті. Таке запрошення надсилається тим, хто набрав прохідний бал в черговому раунді відбору кандидатів.

Видача ITA означає те, що кандидат підходить Канаді і його готові прийняти, якщо той успішно підтвердить введену інформацію та не має проблем зі здоров’ям або законом.

Детально про програми Express Entry

Federal Skilled Worker – Програма для висококваліфікованих фахівців

Дана федеральна програма призначена для працівників, які мають певний досвід і кваліфікацію. Уряд Канади має бути впевнений, що ви зможете знайти роботу для себе в Канаді.

Вимоги до кандидатів:

 • мати досвід роботи (за кваліфікацією 0, А, В згідно з класифікатором професій NOC) без перерви хоча б 1 рік;
 • здати мовний іспит на мінімум 7 CLB за кожен показник;
 • мати мінімум середню освіту;
 • мати можливість підтвердити наявність грошей (Proof of funds) на перший час в Канаді. Цей пункт не актуальний для тих, хто зараз працює в Канаді або має чинне запрошення на роботу;
 • набрати мінімальну кількість балів (67).

Критерії, за якими можна набрати мінімальні 67 балів:

 • освіта;
 • вік;
 • стаж роботи;
 • навички володіння мовою (англійська або французька);
 • договір для працевлаштування в канадську компанію;
 • здатність адаптуватися.

  Кожен критерій дає певну максимальну кількість балів, яку ви можете набрати. Нижче докладніше про кожен з них.

Ще одна програма – Federal Skilled Trades – для тих, у кого є запрошення на роботу від канадського роботодавця;

Програма Federal Skilled Trades призначена для людей, у яких є стаж роботи в певних категоріях відповідно до класифікатора професій (NOC).

Вимоги до кандидатів:

 • знання французької або англійської мови;

Перше, що вам необхідно зробити – пройти один із затверджених тестів на знання мови (найчастіше це IELTS для англійської та TEF Canada для французької мови) і отримати мінімальну кількість балів.
Результати обов’язково потрібно внести в свій профіль в Express Entry, але врахуйте, що тестування діють всього протягом 2-х років. По закінченню дворічного терміну іспити потрібно буде перездати.

 • досвід роботи не менше 2-х років при повній зайнятості (або еквівалентне значення при неповній зайнятості) протягом останніх 5 років до подачі заявки;

Обов’язкова вимога – робочий стаж за однією з професій, яка входить в одну з необхідних груп професій класифікатора.

Основні групи:

72: промисловість, електротехніка, робота з металами, будівельні професії тощо;

73: механіки, оператори важкої техніки, супервайзери, слюсарі тощо;

82: технічні професії, які пов’язані сільським господарством, природними ресурсами тощо;

92: переробка лісоматеріалів, виробництво електротехнічних виробів, виробництво меблів і т.п.

Додаткові групи:

632: шеф-кухаря, кухаря;

633: пекарі, різники.

Варто відзначити, що всі професії з цих категорій відносяться до типу навички B.

 • сфера діяльності обов’язково повинна відповідати національному класифікатору професій;
 • наявність діючої пропозиції про роботу хоча б на 1 рік з повною зайнятістю або сертифікат про кваліфікацію, виданий однією з канадських провінцій або територій.


Щодо освіти:

Для програми Federal Skilled Trades не обов’язково мати профільну освіту, але наявність диплома або сертифіката про закінчення середньої школи, коледжу чи університету на території Канади або за її межами може підвищити Ваш загальний бал в системі Express Entry.

Також потрібно враховувати, що відсутність освіти не буде виправдовувати відсутність досвіду і знань в професії, за якою ви хочете іммігрувати в Канаду.

Третя програма, за якою ви можете іммігрувати в Канаду – Canadian Experience Class – для тих, хто раніше працював у Канаді.

Для того щоб відповідати вимогам необхідно мати досвід роботи в Канаді хоча б протягом 1 року. За цей період, на думку уряду, ви встигли отримати достатню кількість досвіду, адаптуватися в Канаді і завести знайомства.

Мінімальні вимоги:

 • стаж роботи в Канаді мінімум 1 рік за останні три роки при повній зайнятості;
 • ваша робота повинна кваліфікуватися за основними кодами діяльності NOC – 0, A або B;
 • відповідати вимогам по мовних тестів;
 • у вас не повинно бути заборони на в’їзд до Канади.