Дозволи на проживання в Греції

Короткий посібник з оформлення посвідок на проживання для власників нерухомості в Греції

(За матеріалами Грецького урядового агенства Enterprise Greece )


В рамках дій зі створення більш сприятливого клімату для осіб, які бажають придбати нерухоме майно в Греції, грецький уряд запровадив порядок оформлення дозволів на проживання з можливістю продовження що п’ять років для іноземних громадян, які володіють нерухомим майном вартістю не менше € 250.000.

Цей посібник містить інформацію про передумови і порядок оформлення зазначених дозволів на проживаннята та про необхідні при цьому підтверджуючі документи. Також він містить відповіді на важливі питання, пов’язані з даними новим видом дозволу на проживання для власників нерухомого майна.

Загальні відомості з оформлення посвідок на проживання для власників нерухомості в Греції

Дозволи на проживання в Греції

Дозволом на проживання є будь-який документ, виданий грецькими органами, який дозволяє іноземному громадянинові легально проживати на території Греції, відповідно до нормативних актів Європейського союзу. Існують різні категорії посвідок на проживання (російською – ВНЖ) з диференціацією за типами в рамках кожної категорії. Наявність права на ведення трудової діяльності залежить від типу виданої Посвідки. Заяви на надання або продовження Посвідки подаються безпосередньо в муніципальні органи або повноважний відділ у справах іноземців та імміграції децентралізованого управління за місцем проживання заявника, за винятком деяких особливих категорій Посвідок, заяви щодо яких подаються до Департаменту міграційної політики при Міністерстві внутрішніх справ.

Дозволи на проживання для власників нерухомості і категорії осіб, які мають на них право

Посвідка на проживання для власників нерухомості – це дозвіл на проживання нового типу для іноземних громадян, які в’їхали легально в країну за візою будь-якого типу (C або D) або законно проживають в країні, навіть якщо їх поточний дозвіл не передбачає зміни мети проживання в країні.

Право на в’їзд і отримання посвідки на постійне проживання, яка продовжується що п’ять років, мають такі особи:

 • іноземні громадяни, які володіють особисто або через юридичну особу, чиї акції або частки їм повністю належать, нерухомим майном в Греції на суму не менше 250 000 Євро.
 • іноземні громадяни, які підписали договір таймшера на користування готельними апартаментами або мебльованим туристичним житлом в складі туристичного курорту  на термін не менше 10 років і за умови вартості оренди не менше € 250 000;
 • іноземні громадяни, які легально проживають в Греції за дозволом на проживання, або які мають намір в’їхати та залишитися в країні і мають повне і абсолютне право володіння нерухомістю в Греції,  якщо вартість цієї нерухомості на момент придбання становила не менше 250 000 Євро, або якщо поточна ринкова вартість її становить, як мінімум, 250 000 Євро.
 • іноземні громадяни, які мають у повній і абсолютній власності нерухоме майно в Греції вартістю не менше 250 000 Євро, подароване їм третіми особами або батьками. Право перебування в даному випадку надається тільки особі, яка отримала такий дарунок від третіх осіб або батьків.
 • іноземні громадяни, які купили земельну ділянку або ділянку під забудову для зведення будівлі, якщо сумарна вартість договору купівлі-продажу землі та договору будівельного підряду становить, що найменше, 250 000 Євро.
 • іноземні громадяни, які уклали договір таймшера, як мінімум, на десять років на підставі Закону 1652/1986. Договір таймшера, відповідно до положень пункту 1 Закону 1652/1986, є зобов’язанням орендодавця надавати в користування орендаря щорічно на термін дії договору туристичні апартаменти і відповідні послуги протягом певного часу, згідно з договором, при цьому орендар зобов’язується внести узгоджену орендну плату.
 • члени сімей вищезазначених іноземних громадян. Згідно із законодавством, членами сім’ї іноземного громадянина, які в’їжджають в Грецію, є такі особи:
  1. Подружжя.
  2. Прямі нащадки подружжя, у віці до 21 року.
  3. Батьки подружжя.

Передумови для оформлення посвідки на проживання для власників нерухомості в Греції

Для отримання інвестором посвідки на постійне проживання (яка подовжується шо 5 років) необхідні такі передумови:

 1. Власник повинен володіти повним і абсолютним правом власності на нерухомість.
 2. При спільному володінні об’єктом нерухомості вартістю € 250 000 дозвіл на проживання надається тільки за умови, якщо другим власником є ​​чоловік/дружина і подружжя спільно володіє неподільним правом власності на об’єкт. У всіх інших випадках спільного володіння нерухомістю дозвіл на проживання видається тільки за умови, що кожен з власників вклав в нерухомість суму не менше € 250 000.
 3. Якщо нерухомість придбана на юридичну особу, заявник повинен володіти 100% -им пакетом акцій цієї юридичної особи.
 4. Дозвіл на постійне проживання надається і в тих випадках, коли іноземний громадянин володіє декількома об’єктами нерухомості на загальну суму не менше € 250 000 безпосередньо або через юридичну особу.
 5. Якщо заявник бажає в’їхати в країну за візою типу D, намір про придбання об’єкта нерухомості має бути офіційно підтверджено документами, які доводять платоспроможність (наприклад, довідка з банку з рейтингом “першокласний” чи з іншої авторитетної фінансової установи) та підтверджують наявність банківських рахунків або цінних паперів, таких як облігації або акції, що покривають інвестиційний капітал на суму не менше 250 000 Євро, а також намір потенційного покупця придбати об’єкт нерухомості (договір – доручення з адвокатською фірмою або з агентством нерухомості).
 6. При наявності підписаного іноземним громадянином договору оренди готельних апартаментів або мебльованого туристичного житла в складі туристичного курорту на термін не менше 10 років і за умови вартості оренди не менше € 250.000, умови договору повинні передбачати одноразова внесення орендної плати, еквівалентної вартості оренди житла протягом десяти років.

У всі описаних вище випадках вартість нерухомості визначається на підставі зазначеної в договорі ціни придбаного об’єкта або оренди житла. Звертаємо увагу, що вартість нерухомості відповідно до вимог закону означає суму, чітко вказану в договорі, яка виплачена за договором купівлі – продажу. Оціночна вартість нерухомості не цікавить.

Наявність в’їзної візи для оформлення посвідки на проживання для власника нерухомості.

Наявність в’їзної візи, тобто легальний в’їзд в країну, є необхідною умовою для отримання дозволу на постійне проживання для власників нерухомого майна. Після отримання Посвідки і протягом всього терміну її дії в’їзна віза не потрібна. На підставі закону 4251/2014, іноземні громадяни, які в’їхали в країну легально за візою будь-якого типу або легально проживають в країні в незалежності від їх статусу або типу наявної посвідки на проживання, мають право на оформлення посвідки на постійне проживання.

Термін дії дозволу на проживання для власників нерухомості

Дозвіл на проживання є постійним і дійсним протягом усього життя власника. У той же час, необхідною умовою є продовження посвідки що 5 років.

Продовження посвідок на проживання для власників нерухомості – термін дії і передумови.

Посвідку на проживання необхідно продовжувати що 5 років. Зокрема, посвідка на постійне проживання може бути продовжена на аналогічний термін стільки разів, скільки Вам потрібно. Для продовження дозволу на проживання необхідно виконувати такі умови:

 • Нерухомість повинна залишатися в повній власності заявника.
 •  Оренда / відповідні договори повинні залишатися в силі.

Виїзди за межі Греції не є перешкодою для продовження посвідки на проживання. Перепродаж нерухомості в період дії посвідки на проживання іншому іноземному громадянину дає новому власнику право на отримання дозволу на проживання і одночасно призводить до відкликання дозволу на проживання продавця.