Переваги нерухомості в Чорногорії

Старовинні архітектурні фасади, дивовижна природа, прийнятні ціни і сприятливі кліматичні умови приваблюють покупців нерухомості в Чорногорію з усієї Європи.

Чорногорія – невеличка країна, тому курортні місця тут розташовані досить щільно. А розмістилися вони всі на березі Адріатичного моря. Найвідоміші курорти знаходяться на Будванскій Рив’єрі і у Которскій затоці. Трохи менш популярні курорти можна знайти на Барській Рив’єрі. Ціна одного квадратного метра залежить від наближеності до моря і розташування нерухомості.

Чорногорія розташована в таких широтах, де курортний сезон триває понад півроку. Зими тут м’які, снігу не буває практично ніколи. Але клімат Чорногорії сильно змінюється в залежності від регіону.
У прибережній смузі середня температура влітку становить 20-30 градусів, а взимку 5-10 градусів. Опадів випадає мало, хоча в листопаді-січні дощі йдуть досить часто. На відстані 10 км від берега знаходиться плоскогір’я, яке вважається одним з найбільш дощових місць в Європі. Температури тут приблизно на 5 градусів нижчі, ніж на узбережжі.

За плоскогір’ям знаходиться рівнина, яку гори захищають від впливу Адріатичного моря. Через це тут середня температура влітку становить 30-32 градуси, а взимку 0-10 градусів. Навесні і влітку дощів майже не буває, але восени і взимку середня кількість опадів 300-600 мм на місяць.

Про природні багатства країни можна говорити дуже довго. Тут зустрічається все – галькові і піщані пляжі, скелі, гори зі сніжними вершинами, долинами і водоспадами. У рівнинній частині країни переважають ліси, в Чорногорії багато красивих озер і річок з водоспадами. Природа в Чорногорії винятково красива, незалежно від того, в якій частині країни ви вирішите оселитися.

Найпривабливішим для інвестицій в нерухомість у Чорногорії є первинний ринок житла, зокрема житлові площі в новобудовах, які можна купити на початковому етапі зведення об’єкта.
Цей варіант має дві важливі переваги:

 1. Забудовники зазвичай пропонують інвесторам розстрочку на період до 2-х років.
 2. Вартість квадратного метра на початковій стадії будівництва менше ринкової приблизно на 20 %.

Найчастіше після зведення будинку, житло переходить у власність покупця з повноцінним ремонтом всіх кімнат і всім необхідним оснащенням (якісна сантехніка, система кондиціонування і т.д.).

Що стосується податків, то тут вони нижче, ніж в інших країнах Європи. До основних податків можна віднести:

 • податок при придбанні житла – 3% від вартості нерухомості (не стягується при придбанні житла, що будується);
 • річний податок на об’єкт нерухомості може становити від 0,1% до 1% від кадастрової вартості об’єкта в залежності від його типу і розташування;
 • податок на доходи від оренди житла – 9%;
 • податок при успадкуванні – 3%.

Крім цього, інвестор повинен знати про витрати на утримання нерухомості, яку купує. Зазвичай шомісячна сума складає близько 20 € за квадрат за утримання будинку або квартири, і 30 € – для елітної нерухомості. Витрати на комунальні послуги коливаються в районі 100-300 € на місяць, в залежності від об’єкта і його розташування.

Крім того, потрібно знати деталі юридичного процесу купівлі нерухомості:

 • Придбання землі для будівництва є можливим і для юридичних і для фізичних осіб;
 • Створення комерційної компанії – необов’язкова умова для купівлі нерухомості;
 • Угода купівлі-продажу займає 3 дні;
 • За законодавством Чорногорії придбати житло можна виключно у прямого власника;
 • Договір купівлі-продажу або оренди може укласти представник за довіренністю, яка перекладається на чорногорську мову;
 • Кожен інвестор повинен пройти реєстрацію в Громаді. Для подачі документації потрібно 13 €;
 • Перед підписанням кінцевої версії договору, можливо, підписання попередньої угоди, при цьому покупець повинен сплатити продавцеві завдаток – 10% від вартості житла;
 • Угода набуває сили після повного розрахунку з продавцем.

Імміграція в Чорногорію на підставі покупки нерухомості

Купивши нерухомість в Чорногорії, Ви маєте право на отримання ППП (посвідка на постійне проживання). Наша компанія «Пан Інвестор» допоможе Вам в підборі нерухомості для покупки, в супроводі угоди купівлі – продажу, а, також в подальшому оформленні ППП (якщо побажаєте його оформити).

Чому Вам вигідно вибрати нерухомість для покупки з нашою допомогою?
У нас завжди актуальні об’єкти нерухомості, які реально є в наявності, і з правильними цінами.
Ми регулярно оновлюємо наш каталог нерухомості.

Якщо у Вас є питання, пов’язані з вибором і покупкою нерухомості, будь ласка, звертайтеся.