Програма кваліфікованих робітників провінції Квебек

Важлива інформація стосовно провінцій!

Єдине уточнення, полягає в тому, що у провінційних програм або програм територій часто буває свій досить гнучкий, досить мобільний список професій, які потрібні провінції або території НА ДАНИЙ МОМЕНТ, тобто після того, як ви вже маєте запущений профіль в системі Express Entry і хочете скористатися номінацією від провінції або території, щоб отримати додаткові 600 балів. В цьому випадку вам потрібно подивитися  список професій, які цікаві тій чи іншій провінції або території.

Цей список завжди потрібно уточнювати. Знову ж, актуальний він буде тільки тоді, коли ви вже подалися в рамках федеральної програми, коли ваш профіль вже активний в системі Express Entry, тому що список цей динамічний.


Програма кваліфікованих робітників провінції Квебек (Quebec Skilled Worker)

Уряду Квебека і Канади уклали ряд угод, згідно з якими Квебек встановлює свої критерії відбору економічних іммігрантів (кваліфікованих фахівців і бізнесменів) з наміром жити в провінції. У Квебеку діють декілька імміграційних програм.

У серпні 2018 року, уряд Квебека перейшов на нову систему відбору кандидатів на імміграцію за програмою «Кваліфікований працівник Квебека» за допомогою заявки Expression of Interest.

Quebec Skilled Worker Program – програма для кваліфікованих фахівців і студентів, які мають намір проживати в Монреалі або в іншому місті або регіоні провінції Квебек. Кандидати відбираються за допомогою спеціальної системи Arrima.

Програма ділиться на наступні категорії:

  • Foreign Student in Quebec – для людей, які навчаються або закінчили навчальну програму в Квебеку;
  • Temporary Foreign Worker – для тих, хто легально працював в Квебеку мінімум 1 рік;
  • Youth Exchange Program – для молодих людей, які протягом 1 року легально перебували в Квебеку в якості учасника програми обміну (International Co-op (Internship), Working Holiday або Young Professionals).

Кандидати, які бажають іммігрувати за цією програмою, повинні зареєструвати заяву в новому онлайн порталі, що має назву Portail Arrima. Портал працює за принципом системи Express Entry і розроблений, щоб спростити процес подання та оформлення заявок на імміграцію в Канаду.

Кандидати створюють профіль Expression of Interest і потрапляють в базу даних, де розміщуються всі анкети кандидатів.

Нові правила свідчать про те, що Міністерство імміграції Квебека видаватиме запрошення на отримання Сертифікату відбору кандидатів, які мають найвищі бали. Перевага надається власникам дипломів, отриманих в одному з навчальних закладів Квебека; кандидатам, які мають досвід роботи в Канаді або США, а також тим, у кого є чинне пропозиція на роботу в одному з регіонів Квебека.

Одним з найістотніших критеріїв відбору буде наявність високого рівня знання французької мови, підтвердженого результатами тестів (Квебек – це єдина канадська провінція, де тільки французька є офіційною мовою).